Pisa world cup - UNDER 13

62 Organizations signed up - 310 Games played - 10 Soccer categories

ELIMINATION ROUNDS - Gruppo A
Varesina Sport (VA) - Carignano (PR)
4 - 1
16/04/17 ore 10.40
Capezzano
Carli Salviano (LI) - Pergolettese (CR)
0 - 13
16/04/17 ore 09.00
Capezzano
Carli Salviano (LI) - Varesina Sport (VA)
0 - 15
15/04/17 ore 18.00
Cus Pisa
Carignano (PR) - Pergolettese (CR)
0 - 8
15/04/17 ore 15.30
Capezzano
Pergolettese (CR) - Varesina Sport (VA)
1 - 1
15/04/17 ore 11.30
Capezzano
Carignano (PR) - Carli Salviano (LI)
0 - 0
15/04/17 ore 09.50
Capezzano
ELIMINATION ROUNDS - Gruppo B
Turano (MS) - Porta a Lucca (PI)
1 - 1
16/04/17 ore 10.40
Cus Pisa
San Gimignano Sport (SI) - Langhiranese (PR)
4 - 3
16/04/17 ore 09.00
Cus Pisa
Langhiranese (PR) - Turano (MS)
0 - 8
15/04/17 ore 18.50
Cus Pisa
Porta a Lucca (PI) - San Gimignano Sport (SI)
7 - 2
15/04/17 ore 15.30
Cus Pisa
San Gimignano Sport (SI) - Turano (MS)
0 - 6
15/04/17 ore 12.20
Cus Pisa
Porta a Lucca (PI) - Langhiranese (PR)
7 - 1
15/04/17 ore 09.50
Cus Pisa
ELIMINATION ROUNDS - Gruppo C
Valsa Gold (BO) - Follo (SP)
1 - 6
16 Aprile ore 9.50
Cus Pisa a 9
Fraore (PR) - Valsa Gold (BO)
3 - 2
15 Aprile ore 17.10
Cus Pisa a 9
Fraore (PR) - Follo (SP)
0 - 1
15 Aprile ore 09.00
Capezzano a 9
ELIMINATION ROUNDS - Gruppo D
Vanzaghellese (MI) - Fraore B (PR)
0 - 2
16 Aprile ore 12.20
Capezzano a 9
Migliarino Pisano (PI) - Sporting Rosignano (LI)
1 - 1
16 Aprile ore 12.20
Cus Pisa a 9
Arci Pianazze (SP) - Migliarino Pisano (PI)
5 - 1
15 Aprile ore 16.20
Capezzano a 9
Arci Pianazze (SP) - Sporting Rosignano (LI)
2 - 0
15 Aprile ore 10.40
Cus Pisa a 9
ELIMINATION ROUNDS - Gruppo E
San Marco Avenza (MS) - Jolly Montemurlo (PO)
2 - 5
16 Aprile ore 9.50
Capezzano a 9
Vanzaghellese (MI) - San Marco Avenza (MS)
1 - 4
15 Aprile ore 16.20
Cus Pisa a 9
Vanzaghellese (MI) - Jolly Montemurlo (PO)
0 - 2
15 Aprile ore 12.00
Pedonese
ELIMINATION ROUNDS - Gruppo F
Villa D Alme V. Brembana (BG) - Tau calcio Altopascio (LU)
2 - 1
16 Aprile ore 11.30
Cus Pisa a 9
Fraore B (PR) - Villa D Alme V. Brembana (BG)
0 - 4
15 Aprile ore 17.10
Capezzano a 9
Fraore B (PR) - Tau calcio Altopascio (LU)
1 - 2
15 Aprile ore 10.40
Capezzano a 9
ELIMINATION ROUNDS - Partite incrociate
Fraore (PR) - Arci Pianazze (SP)
0 - 1
16 Aprile ore 11.30
Capezzano a 9
Jolly Montemurlo (PO) - Tau calcio Altopascio (LU)
2 - 2
15 Aprile ore 18.50
Capezzano a 9
Follo (SP) - Sporting Rosignano (LI)
1 - 2
15 Aprile ore 18.00
Capezzano a 9
San Marco Avenza (MS) - Villa D Alme V. Brembana (BG)
0 - 7
15 Aprile ore 12.20
Capezzano a 9
Valsa Gold (BO) - Migliarino Pisano (PI)
0 - 5
15 Aprile ore 11.30
Cus Pisa a 9
ELIMINATION ROUNDS - Triangolare Semifinale
Follo (SP) - Turano (MS)
0 - 4
16 Aprile ore 17.20
Capezzano a 9
Follo (SP) - Pergolettese (CR)
0 - 1
16 Aprile ore 16.40
Capezzano a 9
Pergolettese (CR) - Turano (MS)
2 - 0
16 Aprile ore 16.00
Capezzano a 9
ELIMINATION ROUNDS - Triangolare Semifinale
Villa D Alme V. Brembana (BG) - Arci Pianazze (SP)
1 - 0
16/04/17 ore 18.40
Capezzano a 9
Arci Pianazze (SP) - Jolly Montemurlo (PO)
1 - 2
16/04/17 ore 18.00
Capezzano a 9
Villa D Alme V. Brembana (BG) - Jolly Montemurlo (PO)
3 - 0
16/04/17 ore 19.20
Capezzano a 9
FINALS
FINALS FOR THIRD AND FOURTH PLACE
Turano (MS) - Jolly Montemurlo (PO)
0 - 2
17/04/17 ore 11.00
Cus Pisa a 9
FINALS FOR SECOND AND FIRST PLACE
Pergolettese (CR) - Villa D Alme V. Brembana (BG)
4 - 3
17/04/17 ore 11.50
Cus Pisa a 9


RANKINGS
Triangolare Semifinale
PT
G
V
N
P
GF
GS
Gruppo A
PT
G
V
N
P
GF
GS
Pergolettese (CR)
13
5
4
1
0
25
1
Varesina Sport (VA)
7
3
2
1
0
20
2
Carignano (PR)
1
3
0
1
2
1
12
Carli Salviano (LI)
1
3
0
1
2
0
28
Gruppo B
PT
G
V
N
P
GF
GS
Turano (MS)
10
5
3
1
1
19
3
Porta a Lucca (PI)
7
3
2
1
0
15
4
San Gimignano Sport (SI)
3
3
1
0
2
6
16
Langhiranese (PR)
0
3
0
0
3
4
19
Gruppo F
PT
G
V
N
P
GF
GS
Villa D Alme V. Brembana (BG)
9
3
3
0
0
13
1
Tau calcio Altopascio (LU)
4
3
1
1
1
5
5
Fraore B (PR)
3
3
1
0
2
3
6
Gruppo E
PT
G
V
N
P
GF
GS
Jolly Montemurlo (PO)
7
3
2
1
0
9
4
San Marco Avenza (MS)
3
3
1
0
2
6
13
Vanzaghellese (MI)
0
3
0
0
3
1
8
Gruppo D
PT
G
V
N
P
GF
GS
Arci Pianazze (SP)
9
3
3
0
0
8
1
Migliarino Pisano (PI)
4
3
1
1
1
7
6
Sporting Rosignano (LI)
4
3
1
1
1
3
4
Gruppo C
PT
G
V
N
P
GF
GS
Follo (SP)
6
5
2
0
3
8
8
Fraore (PR)
3
3
1
0
2
3
4
Valsa Gold (BO)
0
3
0
0
3
3
14
Triangolare Semifinale
PT
G
V
N
P
GF
GS
Partite incrociate
PT
G
V
N
P
GF
GS