Pisa world cup 2010 - UNDER 12

42 Organizations signed up - 183 Games played - 9 Soccer categories

ELIMINATION ROUNDS - Gruppo A
calcio imola 2004 - polisportiva bruinese
1 - 0
03-04-10 ore 09:00
massarosa
calcio castelfiorentino - stiava
1 - 1
03-04-10 ore 10:00
massarosa
calcio imola 2004 - stiava
1 - 2
02-04-10 ore 18:00
pietrasanta
calcio castelfiorentino - polisportiva bruinese
1 - 0
02-04-10 ore 17:00
pietrasanta
polisportiva bruinese - stiava
0 - 3
02-04-10 ore 11:00
le tori
calcio castelfiorentino - calcio imola 2004
0 - 1
02-04-10 ore 11:00
forte dei marmi
ELIMINATION ROUNDS - Gruppo B
don bosco asti - reggio calcio a.s.d.
0 - 2
03-04-10 ore 11:00
massarosa
vigevano calcio s.r.l. - magra azzurri
4 - 0
03-04-10 ore 10:00
la pruniccia
don bosco asti - vigevano calcio s.r.l.
0 - 4
02-04-10 ore 16:00
meeting place
reggio calcio a.s.d. - magra azzurri
0 - 1
02-04-10 ore 16:00
la pruniccia
magra azzurri - don bosco asti
0 - 4
02-04-10 ore 10:00
forte dei marmi
reggio calcio a.s.d. - vigevano calcio s.r.l.
2 - 0
02-04-10 ore 09:00
forte dei marmi
ELIMINATION ROUNDS - Gruppo C
vigejunior - fortis lucchese 1905 srl
0 - 0
03-04-10 ore 11:00
meeting place a11
virtus guizza junior - arte dello sport
1 - 3
03-04-10 ore 09:00
la pruniccia
arte dello sport - vigejunior
0 - 5
02-04-10 ore 18:00
meeting place a11
virtus guizza junior - fortis lucchese 1905 srl
1 - 4
02-04-10 ore 17:00
meeting place a11
arte dello sport - fortis lucchese 1905 srl
0 - 3
02-04-10 ore 10:00
marco polo
virtus guizza junior - vigejunior
1 - 4
02-04-10 ore 09:00
marco polo
ELIMINATION ROUNDS - Gruppo D
oltreserchio a.s.d. - cynthia 1920
0 - 4
03-04-10 ore 10:00
meeting place a11
pietrasanta marina 1911 - atletico civate lecco
3 - 0
03-04-10 ore 09:00
meeting place a11
pietrasanta marina 1911 - oltreserchio a.s.d.
4 - 0
02-04-10 ore 17:00
marco polo
atletico civate lecco - cynthia 1920
1 - 4
02-04-10 ore 16:00
marco polo
pietrasanta marina 1911 - cynthia 1920
1 - 0
02-04-10 ore 10:30
massarosa
atletico civate lecco - oltreserchio a.s.d.
2 - 1
02-04-10 ore 09:00
meeting place a11
QUARTER FINALS
pietrasanta marina 1911 - stiava
4 - 5
03-04-10 ore 18:00
forte dei marmi
vigejunior - vigevano calcio s.r.l.
5 - 6
03-04-10 ore 17:00
forte dei marmi
reggio calcio a.s.d. - fortis lucchese 1905 srl
2 - 4
03-04-10 ore 18:00
pietrasanta
calcio castelfiorentino - cynthia 1920
3 - 1
03-04-10 ore 17:00
pietrasanta
SEMIFINALS
fortis lucchese 1905 srl - stiava
5 - 4
04-04-10 ore 09:30
forte dei marmi
calcio castelfiorentino - vigevano calcio s.r.l.
0 - 1
04-04-10 ore 09:30
pietrasanta
FINALS FOR THIRD AND FOURTH PLACE
calcio castelfiorentino - stiava
3 - 0
04-04-10 ore 16:00
m.pedonese
FINALS FOR SECOND AND FIRST PLACE
vigevano calcio s.r.l. - fortis lucchese 1905 srl
3 - 5
04-04-10 ore 17:00
forte dei marmi


RANKINGS
Gruppo A
PT
G
V
N
P
GF
GS
stiava
7
3
2
1
0
6
2
calcio imola 2004
6
3
2
0
1
3
2
calcio castelfiorentino
4
3
1
1
1
2
2
polisportiva bruinese
0
3
0
0
3
0
5
Gruppo B
PT
G
V
N
P
GF
GS
vigevano calcio s.r.l.
6
3
2
0
1
8
2
reggio calcio a.s.d.
6
3
2
0
1
4
1
don bosco asti
3
3
1
0
2
4
6
magra azzurri
3
3
1
0
2
1
8
Gruppo C
PT
G
V
N
P
GF
GS
vigejunior
7
3
2
1
0
9
1
fortis lucchese 1905 srl
7
3
2
1
0
7
1
arte dello sport
3
3
1
0
2
3
9
virtus guizza junior
0
3
0
0
3
3
11
Gruppo D
PT
G
V
N
P
GF
GS
pietrasanta marina 1911
9
3
3
0
0
8
0
cynthia 1920
6
3
2
0
1
8
2
atletico civate lecco
3
3
1
0
2
3
8
oltreserchio a.s.d.
0
3
0
0
3
1
10